Program TaxMachine PIT 2017/2018

Program TaxMachine PITy 2017/2018 to świetny program także dla biur rachunkowych, doradców podatkowych i innych podmiotów rozliczających duże ilości deklaracji PIT. Program poza typowymi zeznaniami rocznymi posiada także deklaracje płatnicze (PIT-11, PIT-4R, PIT-8C i inne) z możliwością wysyłki przez e-deklaracje z podpisem i bez podpisu elektronicznego.

Program PITy 2017/2018 ma możliwość wyboru dowolnej OPP, nie zawiera żadnych reklam, pozwala na wprowadzenie dowolnej ilości podatników, płatników, pracowników, deklaracji i zeznań, i jak zawsze jest w pełni bezpłatny.

Pobierz bezpłatny program.

Dołożyliśmy wszelkich starań by nasz program TaxMachine PITy 2017/2018 był maksymalnie łatwy w użytkowaniu i jednocześnie spełniał wymagania profesjonalistów.

Początkujący użytkownicy powinni zwrócić uwagę na panel po prawej stronie głównego okna programu, zwany "Asystentem", który objaśnia podstawowe kwestie związane z obsługą programu. Tekst w tym panelu zawiera linki, po kliknięciu których otwierają się następne okienka np. "Kreator PIT", okno nowego podatnika czy też okno dodania nowego zeznania bez kreatora. Niektóre z tych linków otwierają pomoc do programu, w której dokładniej opisano obsługęprogramu.

Wszystkie deklaracje PIT w jednym programie

Program w najnowszej wersji oprócz popularnych deklaracji PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38,PIT-39, PIT-16A, PIT-19A) zawiera także formularze używane przez płatników podatku dochodowego od wynagrodzeń, w tym PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-8AR, PIT-R, PIT-12, PIT-2, PIT-2A, IFT-1/1R.
Jest to to jedyny taki program którym można bezpłatnie sporządzać dowolną ilość tych deklaracji dla dowolnej ilości płatników i pracowników, wszystkie deklaracje można wysyłać przez internet do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Więcej o wysyłaniu deklaracji płatniczych.

Program zawiera także formularze rejestracyjne, w tym ZAP-3 i NIP-7 wraz z załącznikami, można je wysyłać elektronicznie z użyciem podpisu.

Unikalny Kreator PIT

Większość podatników powinna korzystać z Kreatora PIT podczas sporządzania zeznań. Kreator ten znacząco ułatwia ich tworzenie, szczególne osobom, które nie są biegłe w rozliczaniu zeznań PIT.

Kreator po kolei pyta o wszystkie potrzebne informacje, wprowadzamy w nim: uzyskane przychody, opłacone zaliczki na podatek dochodowy, wartości opłaconych składek ZUS, kwoty ulg na dzieci, na internet i wszelkie inne niezbędne wartości i inne dane. Zakres i ilość niezbędnych danych zależy od rodzaju przychodów, jakie uzyskaliśmy, oraz od rodzaju ulg podatkowych z jakich chcemy skorzystać itd.

Wszystkie zagadnienia są szczegółowo opisane w oknie kreatora, możemy np. zapoznać się z warunkami wykorzystania różnych ulg, informacjami związanymi z rozliczeniem wspólnym oraz wszelkimi innymi informacjami niezbędnymi do podjęcia decyzji związanych z rozliczeniem rocznym.

Po wprowadzeniu wszystkich danych Kreator PIT sporządza zeznania PIT, może to być jedno lub więcej zeznań. Kreator PIT, na podstawie wprowadzonych danych o przychodach, samodzielnie dobiera odpowiednie zeznania, użytkownik nie musi wiedzieć jakie zeznania należy sporządzić. Dodatkowo Kreator PIT sprawdza jaka metoda opodatkowania będzie korzystniejsza dla podanej kombinacji przychodów i informuje o tym, że np. rozliczenie wspólne nie jest korzystne w danym przypadku. Kreator PIT automatycznie dołącza do zeznania odpowiednie załączniki.

W zeznaniach wygenerowanych przez Kreator PIT jest specjalny przycisk "Kreator PIT", po jego naciśnięciu wracamy do Kreatora z którego wygenerowaliśmy deklarację, możemy np. zmienić wprowadzone dane i wygenerować deklarację ponownie.

Kreator PIT obsługuje wszystkie typowe źródła dochodów i ulgi podatkowe, dzięki temu w 99% przypadków nie trzeba będzie nic poprawiać w wygenerowanych zeznaniach PIT. W pewnych przypadkach niezbędne jednak będzie uzupełnienie wygenerowanych zeznań o dodatkowe dane. Kreator nie obsługuje niekórych mało używanych ulg i odliczeń, a także niektórych rzadko występujących rodzajów dochodów. Należy je wpisać w odpowienie pola wygenerowanego zeznania lub załącznika.

Kreator PIT wszystkie zakladki

 

Wysyłka e-Deklaracji z podpisem i bez podpisu

Wysyłanie e-Deklaracji przez Internet jest w programie TaxMachine PIT 2017/2018 uproszczone w maksymalnym stopniu. Klikamy na przycisk "e-Deklaracje" na pasku narzędzi formularza i pojawia się okno wysyłki e-Deklaracji. Następnie należy podać kwotę przychodu podatnika z zeznania PIT w roku poprzednim i nacisnąć przycisk "Wyślij". Po kilku sekundach deklaracja trafi do systemu e-Deklaracje.

Po wysłaniu zeznania można wyświetlić Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), robi się to klikając przycisk "Poświadczenie odbioru" na wstążce formularza. Poświadczenie takie można np. wydrukować i podpiąć pod PIT, poświadczenie to potwierdza złożenie e-Deklaracji w Urzędzie Skarbowym.

Ważną nowością w programie TaxMachine PITy jest także możliwość podpisywania zeznań rocznych PIT oraz deklaracji "płatniczych" za pomocą "danych autoryzacyjnych", czyli do ich wysyłki nie jest już potrzebny drogi podpis kwalifikowany (dotyczy to tylko podatników/płatników - osób fizycznych, podatnicy/płatnicy nie będący osobami fizycznymi nadal muszą mieć podpis elektroniczny). Więcej o wysyłaniu e-deklaracji w pomocy.

e deklaracje wysylka

 

Wstępnie wypełnione zeznania PIT

Najnowsza wersja programu ma także wbudowaną obsługę wstępnie wypełnionych zeznań PIT, systemu uruchomionego przez Ministerstwo Finansów 16 marca 2015. Wystarczy wpisać tylko imię, nazwisko, PESEL i wartość przychodu za 2017 rok i program sam uzupełni resztę danych, w tym dane adresowe i wszystkie pozostałe kwoty. Dzięki tej nowej funkcji typowy PIT-37 lub PIT-36 można zrobić w czasie krótszym niż minuta. Jednocześnie nasz program jest dużo wygodniejszy w obsłudze niż Portal Podatkowy Ministerstwa Finansów oraz wypełnia automatycznie także PIT-36 (w portalu Ministerstwa jest tylko PIT-37). Więcej informacji na temat wstępnie wypełnionych zeznań PIT.


 

okno glowne

 

Aktywne formularze

Program TaxMachine PITy 2017/2018 umożliwia pracę bezpośrednio na formularzach PIT, czyli tak zwane aktywne formularze. Kreator PIT, po wygenerowaniu zeznań, otwiera nowe zeznania w tym trybie (można wtedy wrócić do Kreatora naciskając przycisk "Kreator PIT" na pasku narzędzi formularza), tworząc zeznania bez Kreatora od razu mamy do czynienia z formularzem.

Większość pól formularza można zmieniać, wpisywać inne kwoty, poprawiać pola tekstowe itd. Niektóre pola są zablokowane do edycji, bowiem są automatycznie wyliczane przez program. Zmiana kwoty w niektórych polach powoduje automatycznie przeliczenie formularza, czyli np. zmiania kwoty przychodu automatycznie wpływa na kwotę wartości podatku należnego.

Praca bezpośrednio za formularzu, bez wstępnego wpisywania danych do Kreatora PIT, ma swoje zalety. Ten tryb pracy może być przydatny dla zaawansowanych użytkowników, którzy doskonale wiedzą gdzie wpisać odpowiednie kwoty. Jest do dla nich dużo szybszy sposób na przygotowanie zeznania PIT. Oczywiście pracując w ten sposób należy wiedzieć jakie zeznania wybrać, jakie załączniki dołączyć do głównego formularza itd. - ale dla profesjonalistów nie jest to problemem.

pit 37

 

Darmowy program TaxMachine PITy 2017/2018 to prawdopodobnie najlepszy program do rozliczania deklaracji PIT za rok 2017. Program obsługuje wszystkie rodzaje PIT-ów, w tym PIT-37, PIT 36, PIT 28, PIT 38, PIT 39, PIT 36L, PIT-16A, PIT-19A. Programem sporządzisz także druki PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, IFT-1/1R, możesz wprowadzić dowolną liczbę płatników, pracowników oraz wysyłać deklaracje płacowe przez internet, zarówno z podpisem jak i bez podpisu elektronicznego.

Program TaxMachine PITy 2017/2018 wysyła e-deklaracje PIT przez internet (system Ministerstwa Finansów), obsługuje wszystkie ulgi podatkowe (w tym: ulga na dziecko, ulga na internet). Kreator PIT zapewnia, że każdy podatnik sporządzi swoje rozliczenie PIT szybko i bez problemów.

Rozlicz swój podatek dochodowy programem do sporządzania i wysyłania zeznań PIT za rok 2017. Program TaxMachine PITy powstał na bazie programu TaxMachine 2, który od wielu lat jest powszechnie stosowany przez profesjonalistów do sporządzania zeznań rocznych PIT.

okno glowne pity 2015 2016

 

Kreator PIT

Program PITy TaxMachine posiada także wygodny w użyciu Kreator PIT. Jest on szczególnie przydatny dla mniej doświadczonych podatników. Kreator samodzielnie dobiera druki PIT do rozliczenia na podstawie wprowadzonych informacji o przychodach za 2017 rok. Oprócz tego Kreator PIT pilnuje byś rozliczył się w optymalny sposób, potrafi np. podpowiedzieć, że bardziej korzystne jest rozliczenie wspólne małżonków w danym przypadku.

kreator sposob opodatkowania

 

Automatyczna aktualizacja

Program posiada mechanizm aktualizacji przez Internet, dzięki temu nie musisz zastanawiać się nad tym, czy posiadasz aktualną wersję. Dodatkowo w następnym roku program zaktualizuje się automatycznie do wersji PITy 2017/2018 i będzie gotowy do przygotowania dla Ciebie zeznań za 2017 rok - wszystkie dane podatników będą już czekały w bazie danych, nie będziesz musiał już ich wprowadzać. Rozlicz swoje podatki jeszcze dzisiaj.

Program PITy TaxMachine 2017/2018 to doskonała metoda na PIT za 2017 rok!

TaxMachine PITy 2017/2018 to przyjazny dla użytkowników, bezpłatny program dający możliwość wypełnienia i wysłania do Urzędu Skarbowego przez Internet (e-Deklaracje) zeznań podatkowych za 2017 rok w roku 2018.

Najlepszy darmowy program PIT

 • obsługa wszystkich rodzajów rocznych zeznań PIT, w tym PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39,
 • obsługa e-deklaracji płatniczych dla pracowników i płatników bezpłatnie bez limitów, w tym PIT-11, PIT-4R, PIT-40, PIT-8C i inne,
 • wysyłka e-deklaracji z podpisem i bez podpisu elektronicznego,
 • nieograniczona liczba zeznań, deklaracji, podatników, płatników, pracowników,
 • wygodny Kreator PIT, dziękiu niemu nie musisz nawet wiedzieć jakie deklaracje należy złożyć, Kreator sam dobiera odpowiednie druki,
 • szybkie wypełnianie deklaracji bezpośrednio na aktywnym formularzu,
 • praca w sieci (baza MySQL) na dowolnej liczbie stanowisk,
 • program darmowy także w zastosowaniach komercyjnych,
 • wysyłanie e-maili bezpośrednio z programu razem z załącznikami,
 • przekazywanie 1% podatku dla dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Obsługiwane zeznania PIT

Program TaxMachine PITy 2016/2017 zawiera wszystkie PITy roczne, w tym: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, IFT-1 wraz z wszystkimi obowiązującymi załącznikami, takimi jak np. PIT/O, PIT/D, PIT/B, PIT/ZG, PIT/M, PIT-2K, a także przeznaczone dla ryczałtowców załączniki PIT-28/A i PIT-28/B.

Deklaracje dla pracodawców

Programem sporządzisz także druki PIT-11, PIT-4R, PIT-8C, PIT-R, PIT-8AR, i PIT-40, możesz wprowadzić dowolną liczbę płatników i pracowników oraz wysyłać e-deklaracje przez internet z podpisem i bez podpisu.

e-Deklaracje przez internet

Program ma wbudowaną obsługę wysyłania e-Deklaracji przez Internet. Cały proces wysyłki druku PIT, odebrania i wydruku potwierdzenia (Urzędowego Poświadczenia Odbioru) odbywa się automatycznie w ramach naszego programu, nie musisz uruchamiać żadnych innych programów zewnętrznych ani formularzy PDF udostępnianych przez Ministerstwo Finansów. Program umożliwia podpisywanie zeznań kwalifikowanym podpisem elektronicznym, ale możesz też wysyłać zeznania bez takiego podpisu jeśli go nie posiadasz (dotyczy osób fizycznych, osoby prawne i inni podatnicy/płatnicy nie będący osobami fizycznymi wysyłają e-deklaracje tylko z podpisem elektronicznym).

Kreator PIT

Program TaxMachine PITy 2017/2018 sprawdza się doskonale niezależnie od stopnia znajomości zagadnień podatkowych użytkownika. Osoby, które sporządzają jedno lub kilka zeznań raz w roku, często mają problem z doborem odpowiednich druków, załączników, nie wiedzą jak odliczyć ulgi. Dla nich specjalnie przygotowaliśmy Kreator zeznań PIT, który znakomicie ułatwia sporządzenie zeznania, nie trzeba nawet wiedzieć, jakie druki należy sporządzić, program wybiera właściwe zeznania i wypełnia je automatycznie.

Kreator PIT posiada szereg unikalnych cech, które usprawniają rozliczanie deklaracji PIT, takich jak:

 • sprawdza, który sposób opodatkowania jest bardziej korzystny, osobno czy wspólnie z małżonkiem, i generuje odpowiednie wersje zeznań,
 • przepisywanie kwot przychodów z dokumentów, które dostałeś np. od pracodawcy (np. PIT-11), z ZUS-u (PIT-11A/40A) czy innych podmiotów jest maksymalnie ułatwione - wystarczy przepisać kwoty z papierowego formularza do takiego samego formularza na ekranie,
 • zawiera obszerną dokumentację, dzięki niej możesz dokonać świadomych wyborów co do np. wyboru sposobu opodatkowania, możliwych do zastosowania ulg podatkowych itp. i nie musisz sięgać do żadnych innych źródeł,pozwala na wprowadzanie dowolnej liczby podatników,
 • możesz wprowadzać dowolną ilość odliczeń od dochodu i podatku (np. z tytułu wychowania dzieci, darowizn),
 • kontroluje i automatycznie ogranicza wpisywane kwoty odliczeń od dochodu i podatku zgodnie z przepisami podatkowymi,
 • automatycznie przelicza kwoty dla ulgi rehabilitacyjnej (np. odliczenia na leki),
 • przy rozliczaniu dochodów z zagranicy Kreator PIT automatycznie wybiera właściwą dla kraju metodę unikania podwójnego opodatkowania.

 

Kreator PIT wszystkie zakladki

 

Aktywne formularze

Dzięki możliwości tworzenia zeznań bezpośrednio na aktywnych formularzach, program TaxMachine PITy 2017/2018 jest doskonałym narzędziem dla profesjonalistów. Sporządzanie zeznań PIT na przeliczających się automatycznie aktywnych formularzach jest najszybszym sposobem na rozliczanie dużych ilości zeznań w krótkim czasie. Podobnie jak w przypadku korzystania z Kreatora PIT, program na bieżąco kontroluje wartości wprowadzanych ulg podatkowych i ogranicza je jeśli zachodzi taka potrzeba. Dodatkowo, podczas wypełniania aktywnych formularzy PIT, program na bieżąco wyświetla objaśnienia dotyczące wypełnianych pól formularza. Profesjonaliści docenią także pełną kontrolę nad zeznaniem w różnych nietypowych sytuacjach.

Praca w sieci

Program podczas pracy sieciowej korzysta z serwera MySQL, dzięki temu możliwa jest praca na nieograniczonej liczbie stanowisk oraz praca zdalna. Czytaj więcej na temat konfiguracji serwera MySQL.

Darmowy w każdych zastosowaniach

Program jest darmowy także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych, w dużych firmach rozliczających tysiące pracowników.

Przekazuj 1% podatku na dowolny cel

Program daje możliwość wpisania numeru KRS dowolnej organizacji pożytku publicznego, jest to szczególnie istotne w biurach rachunkowych rozliczających zeznania PIT dla swoich klientów.

Przykładowe okna programu TaxMachine PITy 2017/2018

Główne okno programu TaxMachine PITy 2017/2018, widać tutaj że wprowadzono dane dwóch podatników, jednego płatnika (pracodawcę) i jednego pracownika:

okno glowne

 

Przykładowy PIT-37 wygenerowany w programie TaxMachine PITy 2017/2018 z pomocą Kreatora PIT:

pit 37