Instalacja programu

Po pobraniu instalatora prosimy go uruchomić "jako administrator" i postępować według wyświetlanych instrukcji.

Wymagania systemowe

Do działania wszystkich funkcji programu wymagany jest system operacyjny Windows 7 SP1 (build 7601) lub nowszy, ale zalecany jest system Windows 10 w najnowszej dostępnej wersji. Na starszych systemach program nie działa.

Funkcje programu wymagające dostępu do internetu

Funkcje, które nie będą działać w przypadku braku połączenia z internetem: automatyczna aktualizacja, dostęp do Bazy Internetowej REGON, e-Deklaracje, wysyłka JPK (w tym JPK_V7), weryfikacja, scalanie i import JPK, EPUAP, pobieranie kursów walut NBP, wysyłka wiadomości e-mail, kopie w chmurze, weryfikacja podatników VAT na białej liście.

Problemy powodowane przez niskiej jakości antywirusy

Dostęp do funkcji sieciowych programu może być blokowany przez zaporę/antywirus, w razie problemów z połączeniem prosimy odblokować program TaxMachine w zaporze/antywirusie.
Niektóre antywirusy (głównie darmowe albo tanie, np. Avast, AVG, G-Data) potrafią także blokować inne funkcje programu (w tym połączenie z bazą danych MySQL, wysyłkę plików JPK). Korzystanie z antywirusów niskiej jakości może także prowadzić do problemów z automatyczną aktulizacją programu, wysyłką elektroniczną dokumentów, drukowaniem, podpisem elektronicznym. Zdarzały się także przypadki kasowania wszystkich programów napisanych w Delphi (przoduje w tym Avast - źródło, źródło, źródło, źródło).

Prosimy o korzystanie z programów antywirusowych renomowanych dostawców, np. Symantec, Kaspersky.

Wprowadzenie do TaxMachine

Przed rozpoczęciem pracy bardzo prosimy zapoznać się z wprowadzeniem do programu TaxMachine.

 

Nazwa programu Opis

TaxMachine 3

pobieram program TaxMachine 3

Program TaxMachine 3. Zawiera obsługę najnowszych plików JPK_V7 (JPK_VAT z deklaracją).

Program wysyła e-Deklaracje i pliki JPK do systemów Ministerstwa Finansów.

Po pobraniu instalatora należy go uruchomić "jako administrator".

TaxMachine PITy 2019/2020

pobieram program

Specjalna darmowa edycja programu TaxMachine PITy 2019/2020. Możliwość wypełniania wszystkich zeznań rocznych za rok 2019, a także korekt za poprzednie lata. Program zawiera także PIT-y dla płatników: PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-12, PIT-2, PIT-2A, PIT-R. Dostępne są także formularze rejestracyjne: ZAP-3 i NIP-7 z załącznikami.
Wszystkie deklaracje można wysyłać online przez internet do systemu e-deklaracje. Możliwa jest praca wielostanowiskowa. Program pozwala na przekazanie 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Po pobraniu instalatora należy go uruchomić "jako administrator".

Więcej o programie TaxMachine PITy.