Wysyłanie deklaracji PIT-37 przez internet online z programem TaxMachine PITy 2017/2018 jest bardzo łatwe. Rozlicz swój PIT-37 jeszcze dzisiaj!

Deklarację PIT-37 możemy w programie PIT 2017 sporządzić na dwa sposoby:

  • skorzystać z Kreatora PIT
  • lub bezpośrednio na formularzu PIT-37 (czyli tak zwane aktywne formularze).

Dla mniej doświadczonych podatników, w tym dla osób sporządzających deklaracje roczne raz w roku dla siebie czy rodziny, polecamy skorzystanie z Kreatora PIT, będzie to dla nich sposób łatwiejszy. Bardziej zaawansowani użytkownicy (mamy na myśli biura rachunkowe czy kancelarie podatkowe) często wybierają rozliczanie zeznania PIT-37 bezpośrednio na deklaracji.

Aby rozpocząć tworzenie nowego PIT-37 z Kreatorem PIT kliknij na przycisk Kreator PIT na pasku narzędzi programu. Pojawi się okno Kreatora, w którym po kolei wprowadzasz wszystkie informacje o które prosi Kreator: podajesz dane podatnika lub podatników, informacje o ich przychodach, podajesz informacje o ulgach i odliczeniach podatkowych które będą uwzględnione w Twoim PIT 37. Wszystkie kroki są szczegółowo opisane w oknie kreatora, masz dostęp do najważniejszych informacji podatkowych.

Po podaniu wszystkich danych, w ostatniej zakładce Kreatora PIT, klikasz na "Utwórz zeznania" i pojawia się gotowy PIT-37. Druk PIT 37, który masz na ekranie, jest aktywnym formularzem, czyli możesz go modyfikować, zmieniać kwoty i inne dane, formularz przeliczy się automatycznie jeśli zmienisz jakieś kwoty. Możesz też wrócić do Kreatora jeśli stwierdzisz, że musisz coś w nim zmodyfikować, po wprowadzeniu zmian formularz PIT-37 będzie wygenerowany ponownie.

W przypadku tworzenia zeznania PIT 37 bezpośrednio na formularzu wszelkie dane wprowadzasz na nim, formularz PIT-37 również automatycznie się przelicza - ten sposób może być szybszy dla osób lepiej znających się na podatkach, np. dla księgowych, doradców podatkowych i innych osób, które zajmują się podatkami na codzień. Aby dodać nowy PIT bez Kreatora klikasz "Dodaj" na pasku narzędzi głównego okna programu TaxMachine PITy.

Gdy druk PIT-37 jest już gotowy to możesz go wysłać do Urzędu Skarbowego przez Internet do systemu e-Deklaracje. Jest to bardzo łatwe - klikasz na przycisku "e-Deklaracje" na pasku narzędzi okna formularza PIT-37, następnie w oknie "Wysyłanie deklaracji - e-Deklaracje" które się pojawi wpisujesz w polu "Przychód podatnika z PIT za rok 2016" podajesz tą kwotę i klikasz "Wyślij" na dole tego okna. Po kilku sekundach deklaracja znajdzie się w Urzędzie Skarbowym, program automatycznie pobiera potwierdzenie wysyłki druku PIT-37 i możesz je wyświetlić klikając przycisk "Poświadczenie odbioru" w oknie formularza PIT-37.

Najprawdopodobniej nie ma łatwiejszego sposobu na e-deklarację PIT-37 niż program TaxMachine PITy 2017.

Kreator PIT-37, tutaj wprowadzasz wszystkie niezbędne dane:

kreator sposob opodatkowania

 

Wygenerowany druk PIT 37, wszystkie pola są wypełnione i PIT 37 może być wydrukowany i wysłany przez internet do Urzędu Skarbowego:

pit 37

 

Wysyłka PIT-37 przez internet online do systemu e-deklaracje z programem TaxMachine PITy:

e deklaracje wysylka

 

Urzedowe Poświadczenie Odbioru naszego druku PIT 37.

edeklaracje - pit online - potwierdzenie odbioru e-deklaracji