Ostatnia aktualizacja głównie związana jest z dalszym wprowadzaniem obsługi e-fakturowania (system KSeF). Program TaxMachine od razu będzie obsługiwał najnowszą wersję schematu e-faktury FA(2) która będzie obowiązywała od 1 września 2023.

Dodatkowo w wersji dla biur ulepszono obsługę Programu Płatnika:

  • podczas wyboru płatnika TaxMachine nie korzysta już z polskich znaków które mogły być przechwytywane przez inne zainstalowane programy,
  • podczas wskazywania z Płatniku pliku KEDU do importu TaxMachine wkleja całą ścieżkę jednorazowo, omijamy tutaj problem z możliwym zakłócaniem wprowadzania tych danych przez inny działający w tle program,
  • przed otwarciem płatnika TaxMachine zawsze wykonuje pełną synchronizację płatników z bazą Programu Płatnika, nie trzeba już pamiętać o przeprowadzeniu synchronizacji w oknie Asystenta Płatnika po dodaniu lub usunięciu płatnika w PP.

Innym ulepszeniem w wersji dla biur jest możliwość oznaczenia firmy (klienta) jako zarchiwizowanego, taka firma nie jest potem widoczna na liście firm i w oknie fakturowania, widoczność zarchiwizowanych podmiotów można przełączyć w opcjach programu w oknie konfiguracji na zakładce "Widok". Opcja ta jest przydatna do ukrycia nieobsługiwanych już podmiotów, jednocześnie w razie potrzeby można do tego podmiotu wrócić po włączeniu widoczności zarchiwizowanych podmiotów.