taxmachine.pl

0114-KDIP2-1.4010.146.2025.4.PP

Interpretacja indywidualna2025-05-07Dyrektor Krajowej Informacji SkarbowejAktualna

Ustalenie, w którym momencie Spółka, w Przypadku nr 2, jest uprawniona do rozpoznania kosztu uzyskania przychodu równego wartości ujemnej różnicy, która jest płatna przez Spółkę na rzecz Kontrahenta, w którym momencie, w Przypadku nr 1, po stronie Spółki powstaje przychód podatkowy równy wartości dodatniej różnicy, która jest płatna przez Kontrahenta na rzecz Spółki oraz czy jakiekolwiek płatności dokonywane przez Spółkę na rzecz Kontrahenta na podstawie Umowy (tj. Opłata roczna oraz ujemne różnice w Przypadku nr 2) nie podlegają w Polsce zryczałtowanemu podatkowi dochodowemu, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT (tzw. podatek u źródła).

Pełną treść tej interpretacji udostępnimy wkrótce. W międzyczasie otwórz dokument w źródle: EUREKA →

Rozliczaj podatki zgodnie z przepisami — w programie TaxMachine

Interpretacje pomagają zrozumieć przepisy; TaxMachine pomaga je zastosować w praktyce — prowadzi księgi, liczy podatki i generuje deklaracje, a stawki, druki i przepisy aktualizuje na bieżąco.

  • ✓ Księga przychodów i rozchodów, ryczałt oraz pełna księgowość
  • ✓ Faktury i e-faktury KSeF, JPK_V7 i JPK_KR
  • ✓ PIT, CIT, VAT i inne deklaracje + wysyłka e-Deklaracje z pobraniem UPO
  • ✓ Środki trwałe i amortyzacja, płace i ZUS
  • ✓ Automatyczne aktualizacje stawek, druków i przepisów

Źródło: System Informacji Celno-Skarbowej EUREKA (MF/KIS). Dokument urzędowy — reprodukcja dozwolona (art. 4 ustawy o prawie autorskim).

Interpretacja indywidualna chroni wyłącznie jej adresata i tylko przy zgodności stanu faktycznego z wnioskiem. Cudza interpretacja ma charakter informacyjny.