Program TaxMachine PITy 2016/2017

Rozliczanie zeznań PIT za rok 2015 w roku 2016 z Kreatorem PIT programu PITy 2015/2016 jest bardzo łatwe. Kreator został tak zaprojektowany, aby bez większego kłopotu zeznanie PIT za 2015 mogły sporządzić osoby również nie mające pojęcia o rodzajach zeznań PIT, o możliwych do zastosowania ulgach i odliczeniach, o wysyłaniu e-Deklaracji. Każdy może sporządzić rozliczenie PIT 2015 naszym programem, jest to łatwe i naprawdę szybkie.

Poniżej przedstawiamy typowe kroki Kreatora PIT 2015/2016 dla prostego zeznania sporządzanego na podstawie PIT-11 otrzymanego od pracodawcy. Pamiętajmy, że liczba zakładek do uzupełnienia zależy od tego, jakie dochody uzyskaliśmy, z jakich ulg korzystamy. W przypadku niektórych dochodów trzeba będzie wprowadzić większą ilość danych, jest tak na przykład przy dochodach z działalności gospodarczej, dochodach zagranicznych itd.

Niezależnie od tego, jak bardzo skomplikowane zeznanie musimy sporządzić, Kreator PIT zawsze pilnuje by wprowadzono wszystkie niezbędne dane i generuje prawidłowe zeznania. Zeznania PIT tworzone są szybko i bezbłędnie, Kreator PIT sam dobiera odpowiednie druki, zarówno jeśli chodzi o główne formularze, jak i załączniki do nich, dzięki temu nie musisz się nawet zastanawiać, jakie druki PIT są Ci potrzebne.

Pamiętaj, że program PITy wysyła e-deklaracje przez Internet online całkowicie samodzielnie, nie potrzebujesz żadnych wtyczek, formularzy PDF, nie musisz instalować żadnych dodatkowych programów i bibliotek, nie potrzebujesz także odtwarzacza Adobe Flash, tak jak to jest w przypadku innych programów. Program PITy TaxMachine 2015/2016 jest całkowicie samowystarczalny, nie musisz go nawet instalować - możesz np. skopiować program między komputerami lub uruchamiać z pendrive, program PIT 2015/2016 jest zawsze gotowy do działania.

Tak więc, aby sporządzić zeznanie PIT za 2015 rok w 2016 z pomocą Kreatora PIT klikamy na przycisku "Kreator PIT" na pasku narzędzi głównego okna programu:

okno glowne pity 2015 2016

 

Pojawi się okno Kreatora PIT, wybieramy najpierw preferowany sposób opodatkowania i klikamy przycisk "Następny krok". Proszę zwrócić uwagę na wyświetlane na każdym kroku objaśnienia, warto się z nimi zaznajomić by dokonać właściwego wyboru.

kreator sposob opodatkowania

 

Następnie wskazujemy podatnika i opcjonalnie małżonka, klikamy na przycisk "Wybierz podatnika".

kreator pit wybor podatnikow przed wyborem

 

Z listy podatników wybieramy właściwą osobę i klikamy "Wybierz podatnika". Jeśli podatnika nie ma na liście to najpierw musimy go dodać, klikamy "Dodaj podatnika".

kreator wobor podatnika

 

Okno dodawania nowego podatnika, po wprowadzeniu wszystkich danych klikamy "Zapisz i zamknij" i wybieramy nowego podatnika z listy (poprzedni punkt).

kreator edycja podatnika

 

Po wskazaniu podatników klikamy "Następny krok".

kreator pit wybor podatnikow

 

Następny kroki to wprowadzanie danych o przychodach podatnika i ewentualnie małżonka. Postępujemy zgodnie z objaśnieniami, klikamy na przyciskach znajdujących się nad listą przychodów by dodać nowy dochód dla podatnika i/lub małżonka.

kreator pit dochody

 

 

Przykładowo, po kliknięciu na "PIT-11" pojawia się okno z fragmentem druku PIT-11, do którego przepisujemy kwoty z informacji PIT-11 otrzymanej od pracodawcy, wystarczy przepisać kilka kwot.

kreator pit 11

 

Po wprowadzeniu przychodów przychodzi czas na ulgi podatkowe, dodajemy je w zakładce "Odliczenia".

kreator pit odliczenia

 

W zależności od rodzaju dodawanej ulgi pojawiają się okienka, w których wprowadzamy niezbędne dane, poniżej mamy ulgę na internet.

kreator pit ulga na internet

 

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych jesteśmy gotowi do wygenerowania zeznania PIT. Kreator PIT 2015/2016 sprawdza czy wybraliśmy optymalną metodę opodatkowania, jeśli tak nie jest to pojawia się odpowiedni komunikat jak w poniższym oknie.

Aby wygenerować zeznanie PIT klikamy przycisk "Utwórz zeznania, zapisz i zamknij kreator".

kreator pit tworzenie zeznania

 

Otwiera się okno wygenerowanego zeznania PIT. Możemy je wydrukować, wysłać przez e-Deklaracje. Możliwe jest też edytowanie deklaracji PIT bezpośrednio "na formularzu". W każdej chwili możemy też wrócić do Kreatora PIT klikając przycisk "Kreator PIT". Formularz zapisujemy w bazie danych klikając "Zapisz", lub "Zapisz i zamknij".

pit 37