Program PITy TaxMachine 2014/2015

Wysyłanie deklaracji PIT-37 przez internet online z programem PITy 2014 w 2015 roku jest bardzo łatwe. Rozlicz swój PIT 37 jeszcze dzisiaj!

Zaczynamy od przygotowania deklaracji PIT-37 za 2014 rok. Możemy tutaj wykorzystać jeden z dwóch możliwych sposobów na sporządzenie druku PIT-37: Kreator PIT lub bezpośrednio na formularzu PIT-37 (czyli tak zwane aktywne formularze).

Dla mniej doświadczonych użytkowników polecamy skorzystanie z Kreatora PIT, będzie to dla nich sposób łatwiejszy. Bardziej zaawansowani użytkownicy często wybierają rozliczanie zeznania PIT-37 bezpośrednio na formularzu.

Aby rozpocząć tworzenie nowego PIT-37 za 2014 rok w roku 2015 z Kreatorem PIT kliknij na przycisk "Nowy PIT z pomocą kreatora" na pasku narzędzi programu PITy 2014. Pojawi się okno Kreatora, w którym po kolei wprowadzasz wszystkie informacje o które prosi Kreator: podajesz dane podatnika lub podatników, informacje o ich przychodach, podajesz informacje o ulgach i odliczeniach podatkowych które będą uwzględnione w Twoim PIT 37. Wszystkie kroki są szczegółowo opisane w oknie kreatora, masz dostęp do najważniejszych informacji podatkowych.

Po podaniu wszystkich danych, w ostatniej zakładce Kreatora PIT 2014, klikasz na "Utwórz zeznania" i pojawia się gotowy PIT-37. Druk PIT 37, który masz na ekranie, jest aktywnym formularzem, czyli możesz go modyfikować, zmieniać kwoty i inne dane, formularz przeliczy się automatycznie jeśli zmienisz jakieś kwoty. Możesz też wrócić do Kreatora jeśli stwierdzisz, że musisz coś w nim zmodyfikować, po wprowadzeniu zmian formularz PIT-37 będzie wygenerowany ponownie.

W przypadku tworzenia zeznania PIT 37 bezpośrednio na formularzu wszelkie dane wprowadzasz na nim, formularz PIT-37 również automatycznie się przelicza - ten sposób może być szybszy dla osób lepiej znających się na podatkach, np. dla księgowych, doradców podatkowych i innych osób, które zajmują się podatkami na codzień. Aby dodać nowy PIT bez Kreatora klikasz "Nowy PIT bez kreatora" na pasku narzędzi głównego okna programu PITY TaxMachine 2014/2015.

Gdy druk PIT-37 za 2014 rok jest już gotowy to możesz go wysłać do Urzędu Skarbowego przez Internet do systemu e-Deklaracje. Jest to bardzo łatwe - klikasz na przycisku "e-Deklaracje" na pasku narzędzi okna formularza PIT-37, następnie w oknie "Wysyłanie deklaracji - e-Deklaracje" które się pojawi wpisujesz w polu "Przychód podatnika z zeznania PIT za rok 2013" podajesz tą kwotę i klikasz "Wyślij" na dole tego okna. Po kilku sekundach deklaracja znajdzie się w Urzędzie Skarbowym, program automatycznie pobiera potwierdzenie wysyłki druku PIT-37 i możesz je wyświetlić klikając przycisk "Poświadczenie odbioru" w oknie formularza PIT-37.

Najprawdopodobniej nie ma łatwiejszego sposobu na e-deklarację PIT-37 w 2014 roku.

Kreator PIT-37, tutaj wprowadzasz wszystkie niezbędne dane:

kreator-pit-37-sposob-opodatkowania

 

 

Wygenerowany druk PIT 37, wszystkie pola są wypełnione i PIT 37 może być wydrukowany i wysłany przez internet do Urzędu Skarbowego:

 

pit-37 2014

 


 

Wysyłka PIT-37 przez internet online do systemu e-deklaracje z programem PITy TaxMachine 2014/2015:

e-deklaracje pit przez internet

 

Urzedowe Poświadczenie Odbioru naszego druku PIT 37 za 2014 rok.

edeklaracje - pit online - potwierdzenie odbioru e-deklaracji