taxmachine.pl

0111-KDIB1-3.4010.122.2024.1.ZK

Interpretacja indywidualna2024-05-02Dyrektor Krajowej Informacji SkarbowejAktualna

1. Czy Wnioskodawca jest uprawniony przy ustalaniu straty ze źródła przychodów, z którego dochód podlega opodatkowaniu CIT na zasadach ogólnych, do uwzględnienia kosztów uzyskania przychodów (tj. odpisów amortyzacyjnych od hali magazynowej w A, odpisów amortyzacyjnych od hali produkcyjnej w B, odpisów amortyzacyjnych od maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz wydatków na bieżącą eksploatację i użytkowanie tych maszyn i urządzeń produkcyjnych) poniesionych przez Spółkę na realizację nowej inwestycji po dniu wydania Decyzji o wsparciu, lecz przed momentem osiągnięcia przez Wnioskodawcę dochodu ze sprzedaży towarów lub świadczenia usług wytworzonych lub świadczonych z użyciem kluczowego dla nowej inwestycji zespołu składników majątkowych wytworzonych lub nabytych w ramach nowej inwestycji? 2. Jeżeli odpowiedź na pytanie pierwsze jest twierdząca, to czy strata ze źródła przychodów, z którego dochód podlega opodatkowaniu CIT na zasadach ogólnych, poniesiona przez Wnioskodawcę po dniu wydania Decyzji o wsparciu, lecz przed momentem osiągnięcia przez Wnioskodawcę dochodu ze sprzedaży towarów lub świadczenia usług wytworzonych lub świadczonych z użyciem kluczowego dla nowej inwestycji zespołu składników majątkowych wytworzonych lub nabytych w ramach nowej inwestycji, może zostać rozliczona przez Wnioskodawcę, na zasadach określonych w art. 7 ust. 5 Ustawy CIT, z dochodem podlegającym opodatkowaniu CIT na zasadach ogólnych osiągniętym przez Wnioskodawcę w latach następnych?

Pełną treść tej interpretacji udostępnimy wkrótce. W międzyczasie otwórz dokument w źródle: EUREKA →

Rozliczaj podatki zgodnie z przepisami — w programie TaxMachine

Interpretacje pomagają zrozumieć przepisy; TaxMachine pomaga je zastosować w praktyce — prowadzi księgi, liczy podatki i generuje deklaracje, a stawki, druki i przepisy aktualizuje na bieżąco.

  • ✓ Księga przychodów i rozchodów, ryczałt oraz pełna księgowość
  • ✓ Faktury i e-faktury KSeF, JPK_V7 i JPK_KR
  • ✓ PIT, CIT, VAT i inne deklaracje + wysyłka e-Deklaracje z pobraniem UPO
  • ✓ Środki trwałe i amortyzacja, płace i ZUS
  • ✓ Automatyczne aktualizacje stawek, druków i przepisów

Źródło: System Informacji Celno-Skarbowej EUREKA (MF/KIS). Dokument urzędowy — reprodukcja dozwolona (art. 4 ustawy o prawie autorskim).

Interpretacja indywidualna chroni wyłącznie jej adresata i tylko przy zgodności stanu faktycznego z wnioskiem. Cudza interpretacja ma charakter informacyjny.