Dzisiejsza aktualizacja TaxMachine to głównie dodanie obsługi monitorów o wysokiej rozdzielczości i płynnego skalowania interfejsu użytkownika.

Do tej pory, jeżeli w systemowych ustawieniach ekranu włączono skalowanie (ustawiono skalę na więcej niż 100%), TaxMachine był skalowany przez system, co powodowało, że interfejs był rozmyty, a w najlepszym przypadku (skala 200%) widać było powiększone poczwórne piksele. Obecnie TaxMachine dopasowuje się do wybranej skali i samodzielnie skaluje elementy interfejsu użytkownika z maksymalną rozdzielczością, co w połączeniu z monitorem o wysokiej rozdzielczości znacząco poprawia komfort pracy z programem.

Z tą zmianą związana jest także wymiana większości ikon używanych w programie na wektorowe, płynnie skalowane do wymaganego rozmiaru. Wielkość ikon na wstążkach, w kontekstowym menu, w drzewie głównego okna programu, można w pewnym zakresie regulować w opcjach programu na zakładce "Wygląd". Istnieje też możliwość wyłączenia wyświetlania ikon dla niektórych elementów drzewa, w tym dla lat i miesięcy podatkowych oraz dla wszystkich pozycji drzewa lub listy w głównym oknie programu. Można także wyłączyć kolory i przełączyć ikony w drzewie na jednolity widok folderów.

Przy okazji modernizacji interfejsu wprowadzono poprawki w obsłudze personalizacji czcionek programu (także zakładka "Wygląd" okna konfiguracji), usunięto wymóg restartowania programu po zmianach czcionek.

Poniżej pokazano opcje o których mowa:

wyglad opcje

 

Dodatkowe zmiany:

  • w wersji dla biur rachunkowych wysyłka wiadomości odnośnie podsumowań podatkowych i składek ZUS dla jednego klienta odbywa się poprzez okno edycji wiadomości, dzięki temu można zmienić treść wiadomości przed wysyłką, korespondencja masowa nadal jest wysyłana od razu,
  • poprawiono obsługę wysyłki VAT-UE dla pewnych szczególnych przypadków,
  • w głównym oknie programu zmieniono sposób działania zakładki "Filtrowanie", obecnie nie wysuwa i nie chowa się ona automatycznie, jej widoczność jest sterowana przyciskiem filtrowania pod wstążką, po prawej stronie od pola "Szukaj",
  • dodano nowy formularz VAT-26(2),
  • w wersji dla biur rachunkowych poprawiono generowanie raportu "Salda i faktury klientów", stawka zmienna dla księgowań wchodziła nieprawidłowo.